CUI Inc. SDI65-19-U-P5
Part No.:
SDI65-19-U-P5
Datasheet:
SDI65-19-U-P5.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Shipping
SDI65-19-U-P5 Specifications
Series:
SDI65-U (65W)
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
19V
Current - Output (Max):
3.43A
Power (Watts):
65 W
No Load Power Consumption:
210mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)