CUI Inc. SDI50-12-UC-P5
Part No.:
SDI50-12-UC-P5
Datasheet:
SDI50-12-UC-P5.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W
Shipping
SDI50-12-UC-P5 Specifications
Series:
SDI50-U (50W)
Region Utilized:
North America
Input Type:
Cord
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
4.2A
Power (Watts):
50 W
No Load Power Consumption:
150mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
72" (1.83m)
Size / Dimension:
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)