CUI Inc. SDI36-12-U-P6
Part No.:
SDI36-12-U-P6
Datasheet:
SDI36-12-U-P6.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Shipping
SDI36-12-U-P6 Specifications
Series:
SDI36-U (36W)
Product Status:
Active
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
36 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)