CUI Inc. SDI24-24-UD-P6
Part No.:
SDI24-24-UD-P6
Datasheet:
SDI24-24-UD-P6.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 24W
Shipping
SDI24-24-UD-P6 Specifications
Series:
SDI24-UD (24W)
Product Status:
Active
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class II)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
24 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C8
Features:
Size / Dimension:
3.48" L x 1.97" W x 1.34" H (88.5mm x 50.0mm x 34.0mm)