CUI Inc. SDI24-15-U-P5
Part No.:
SDI24-15-U-P5
Datasheet:
SDI24-15-U-P5.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 24W
Shipping
SDI24-15-U-P5 Specifications
Series:
SDI24-U (24W)
Product Status:
Active
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
1.6A
Power (Watts):
24 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)