CUI Inc. SDI150-24-UC-P51
Part No.:
SDI150-24-UC-P51
Datasheet:
SDI150-24-UC-P51.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Shipping
SDI150-24-UC-P51 Specifications
Series:
SDI150-U (150W)
Product Status:
Obsolete
Region Utilized:
North America
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
6.25A
Power (Watts):
150 W
No Load Power Consumption:
150mW (Max)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
48" (1.22m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
7.09" L x 2.91" W x 1.61" H (180.0mm x 74.0mm x 41.0mm)