Celduc Inc. SDI1001700
Part No.:
SDI1001700
Manufacturer:
Celduc Inc.
Category:
Solid State Relays (SSR)
Package:
Module
Datasheet:
SDI1001700.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100A 0-1700V
Shipping
SDI1001700 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Celduc Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
DC
Voltage - Input:
24 ~ 48VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 1700 V
Load Current:
100 A
On-State Resistance (Max):
35 Ohms
Termination Style:
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C