MEAN WELL USA Inc. SD-200D-24
Part No.:
SD-200D-24
Datasheet:
SD-200D-24.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 202W
Shipping
SD-200D-24 Specifications
Series:
SD-200 (200W)
Voltage - Input (Min):
72V
Voltage - Input (Max):
144V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
8.4A
Power (Watts):
202W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Efficiency:
86%
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
8.46" L x 4.53" W x 1.97" H (215.0mm x 115.0mm x 50.0mm)