MEAN WELL USA Inc. SD-100A-24
Part No.:
SD-100A-24
Datasheet:
SD-100A-24.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 101W
Shipping
SD-100A-24 Specifications
Series:
SD-100 (100W)
Voltage - Input (Min):
9.5V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
4.2A
Power (Watts):
101W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Efficiency:
84%
Operating Temperature:
-15°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)