DATAFORTH SCM5B30-06
Part No.:
SCM5B30-06
Manufacturer:
DATAFORTH
Category:
Sensor, Transducer Amplifiers
Package:
Datasheet:
SCM5B30-06.pdf
Description:
VOLTAGE INPUT MODULES, NARROW BW
Shipping
SCM5B30-06 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
DATAFORTH
Series:
SCM5B
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Amplifier Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.25V
Output Type:
Analog
Current - Supply:
30 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C