Mallory Sonalert Products Inc. SCL028MA3CTB
Part No.:
SCL028MA3CTB
Datasheet:
SCL028MA3CTB.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCL028MA3CTB Specifications
Input Type:
AC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:
20mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)