Mallory Sonalert Products Inc. SCE120XA3SP1B
Part No.:
SCE120XA3SP1B
Datasheet:
SCE120XA3SP1B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE120XA3SP1B Specifications
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Pulse, Slow
Duration:
1 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
95dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
70mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)