Mallory Sonalert Products Inc. SCE120SD6CT1S
Part No.:
SCE120SD6CT1S
Datasheet:
SCE120SD6CT1S.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE120SD6CT1S Specifications
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
1.9kHz
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
65dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)