Mallory Sonalert Products Inc. SCE120MA3CP1S
Part No.:
SCE120MA3CP1S
Datasheet:
SCE120MA3CP1S.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE120MA3CP1S Specifications
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Chime
Duration:
Repeating every 3 Sec
Sound Pressure Level (SPL):
75dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)