Mallory Sonalert Products Inc. SCE120LA3SU2B
Part No.:
SCE120LA3SU2B
Datasheet:
SCE120LA3SU2B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE120LA3SU2B Specifications
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Speed Up, Fast
Duration:
0.5 ~ 8 PPS in 30 Sec
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Terminal Block
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)