Mallory Sonalert Products Inc. SCE120LA3DP2S
Part No.:
SCE120LA3DP2S
Datasheet:
SCE120LA3DP2S.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE120LA3DP2S Specifications
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Double Pulse, Fast
Duration:
2 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)