Mallory Sonalert Products Inc. SCE120LA2FP1B
Part No.:
SCE120LA2FP1B
Datasheet:
SCE120LA2FP1B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE120LA2FP1B Specifications
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
2kHz
Operating Mode:
Pulse, Fast
Duration:
10 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Terminal Block
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)