Mallory Sonalert Products Inc. SCE048XD2SP1B
Part No.:
SCE048XD2SP1B
Datasheet:
SCE048XD2SP1B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE048XD2SP1B Specifications
Voltage Range:
28 ~ 48V
Frequency:
2kHz
Operating Mode:
Pulse, Slow
Duration:
1 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
95dB @ 28V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)