Mallory Sonalert Products Inc. SCE048SA3QP1B
Part No.:
SCE048SA3QP1B
Datasheet:
SCE048SA3QP1B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE048SA3QP1B Specifications
Input Type:
AC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
28 ~ 48V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Pulse, Quick
Duration:
60 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
65dB @ 28V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)