Mallory Sonalert Products Inc. SCE048MD2DT6S
Part No.:
SCE048MD2DT6S
Datasheet:
SCE048MD2DT6S.pdf
Description:
BUZZER 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE048MD2DT6S Specifications
Series:
SC
Voltage Range:
28 ~ 48V
Frequency:
1.75kHz ~ 2.9kHz
Technology:
Operating Mode:
Dual Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Approval Agency:
cUL
Ratings:
Ingress Protection:
NEMA 3R, 4X, 12
Termination:
Screw Terminals
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)