Mallory Sonalert Products Inc. SCE048MA3MP1B
Part No.:
SCE048MA3MP1B
Datasheet:
SCE048MA3MP1B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE048MA3MP1B Specifications
Input Type:
AC, DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
28 ~ 48V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Pulse, Medium
Duration:
5 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)