Mallory Sonalert Products Inc. SCE048LD3DT8B
Part No.:
SCE048LD3DT8B
Datasheet:
SCE048LD3DT8B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE048LD3DT8B Specifications
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
28 ~ 48V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Warble, Slow
Duration:
1.5 WPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)