Mallory Sonalert Products Inc. SCE048LA3ED5B
Part No.:
SCE048LA3ED5B
Datasheet:
SCE048LA3ED5B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE048LA3ED5B Specifications
Input Type:
AC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
28 ~ 48V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Double Pulse
Duration:
10 Sec On-Delay @ 5 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)