Mallory Sonalert Products Inc. SCE028XD3MG4B
Part No.:
SCE028XD3MG4B
Datasheet:
SCE028XD3MG4B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE028XD3MG4B Specifications
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
2.95kHz
Operating Mode:
Pin Selectable
Duration:
Variable
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Terminal Block, Wire Leads
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)