Mallory Sonalert Products Inc. SCE028SD3CM1S
Part No.:
SCE028SD3CM1S
Datasheet:
SCE028SD3CM1S.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE028SD3CM1S Specifications
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Chime
Duration:
Repeating every 3 Sec
Sound Pressure Level (SPL):
65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Approval Agency:
cUL
Ratings:
Ingress Protection:
NEMA 3R, 4X, 12
Termination:
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)