Mallory Sonalert Products Inc. SCE028SA3PS1S
Part No.:
SCE028SA3PS1S
Datasheet:
SCE028SA3PS1S.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE028SA3PS1S Specifications
Input Type:
AC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Pulse, Short
Duration:
1 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
65dB @ 10V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)