Mallory Sonalert Products Inc. SCE028MD3SR4B
Part No.:
SCE028MD3SR4B
Datasheet:
SCE028MD3SR4B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Shipping
SCE028MD3SR4B Specifications
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Siren, Slow
Duration:
2 SPS
Sound Pressure Level (SPL):
75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.687" Dia (42.85mm)