Mallory Sonalert Products Inc. SCE028MD3CK1S
Part No.:
SCE028MD3CK1S
Datasheet:
SCE028MD3CK1S.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.98MM PNL MNT
Shipping
SCE028MD3CK1S Specifications
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Click, Pulse
Duration:
1 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Approval Agency:
cUL
Termination:
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:
1.692" Dia (42.98mm)