Mallory Sonalert Products Inc. SCE028LD3SR3B
Part No.:
SCE028LD3SR3B
Datasheet:
SCE028LD3SR3B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.98MM PNL MNT
Shipping
SCE028LD3SR3B Specifications
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Siren, Fast
Duration:
5 SPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.692" Dia (42.98mm)