Mallory Sonalert Products Inc. SCE028LA3FP1B
Part No.:
SCE028LA3FP1B
Datasheet:
SCE028LA3FP1B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.98MM PNL MNT
Shipping
SCE028LA3FP1B Specifications
Input Type:
AC, DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Pulse, Fast
Duration:
10 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Approval Agency:
cUL, UL
Termination:
Terminal Block
Size / Dimension:
1.692" Dia (42.98mm)