Mallory Sonalert Products Inc. SCE016XD3MG5F
Part No.:
SCE016XD3MG5F
Datasheet:
SCE016XD3MG5F.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.98MM PNL MNT
Shipping
SCE016XD3MG5F Specifications
Voltage Range:
6 ~ 16V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Pin Selectable
Duration:
Variable
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 6V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:
1.692" Dia (42.98mm)