Mallory Sonalert Products Inc. SCE016SD3FP1B
Part No.:
SCE016SD3FP1B
Datasheet:
SCE016SD3FP1B.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 42.98MM PNL MNT
Shipping
SCE016SD3FP1B Specifications
Voltage Range:
6 ~ 16V
Frequency:
2.9kHz
Operating Mode:
Pulse, Fast
Duration:
10 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
65dB @ 6V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Termination:
Terminal Block
Size / Dimension:
1.692" Dia (42.98mm)