Murata Electronics SCA114T-D10FA
Part No.:
SCA114T-D10FA
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Inclinometers
Package:
Module
Datasheet:
SCA114T-D10FA.pdf
Description:
SENSOR INCLINOMETER MODULE
Shipping
SCA114T-D10FA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Axis:
X or Y
Measuring Range:
Sensitivity:
±8mA/FS
Bandwidth:
1Hz
Voltage Rating:
10 V ~ 36 V
Output Type:
Current
Interface:
Analog
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)