Knowles Syfer SBSPP1000101MCT
Part No.:
SBSPP1000101MCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Package:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSPP1000101MCT.pdf
Description:
FILTER LC(PI) 100PF SMD
Shipping
SBSPP1000101MCT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SBSP
Package/Case:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Low Pass
Filter Order:
3rd
Technology:
LC (Pi)
Number of Channels:
1
Center / Cutoff Frequency:
Attenuation Value:
7dB @ 100MHz
Resistance - Channel (Ohms):
Current:
1 A
Values:
C = 100pF
ESD Protection:
No
Operating Temperature:
Applications:
General Purpose
Voltage - Rated:
100V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height:
0.071" (1.80mm)