Knowles Syfer SBSMC5000103MXB
Part No.:
SBSMC5000103MXB
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSMC5000103MXB.pdf
Description:
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Shipping
SBSMC5000103MXB Specifications
Series:
SBSM
Package/Case:
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
20 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
50dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height (Max):
0.133" (3.38mm)