Knowles Syfer SBSMC1000224MXT
Part No.:
SBSMC1000224MXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSMC1000224MXT.pdf
Description:
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Shipping
SBSMC1000224MXT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SBSM
Package/Case:
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Current:
20 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
43dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height (Max):
0.133" (3.38mm)