Knowles Syfer SBSGP0500224MXT
Part No.:
SBSGP0500224MXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Package:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSGP0500224MXT.pdf
Description:
FILTER LC(PI) 0.22UF SMD
Shipping
SBSGP0500224MXT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SBSG
Package/Case:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Low Pass
Filter Order:
3rd
Technology:
LC (Pi)
Number of Channels:
1
Center / Cutoff Frequency:
Attenuation Value:
39dB @ 100MHz
Resistance - Channel (Ohms):
Current:
5 A
Values:
C = 0.22µF
ESD Protection:
No
Operating Temperature:
Applications:
General Purpose
Voltage - Rated:
50V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Height:
0.104" (2.64mm)