Knowles Syfer SBSGC5000473MXT
Part No.:
SBSGC5000473MXT
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSGC5000473MXT.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 0.047UF 500V 1812
Shipping
SBSGC5000473MXT Specifications
Series:
SBSG
Package/Case:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
39dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Size / Dimension:
0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Height (Max):
0.104" (2.64mm)