Knowles Syfer SBSGC2000683MXT
Part No.:
SBSGC2000683MXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSGC2000683MXT.pdf
Description:
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Shipping
SBSGC2000683MXT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
SBSG
Package/Case:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Current:
10 A
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
39dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Height (Max):
0.104" (2.65mm)