Mallory Sonalert Products Inc. SBS12XHFL
Part No.:
SBS12XHFL
Datasheet:
SBS12XHFL.pdf
Description:
BUZZER MAGNETIC 44.45MM FLANGE
Shipping
SBS12XHFL Specifications
Voltage Range:
9 ~ 12V
Frequency:
2.075kHz
Operating Mode:
Pulse, Fast
Duration:
Repeating every 2.5 Sec
Sound Pressure Level (SPL):
95dB @ 9V, 10cm
Current - Supply:
300mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Mounting Type:
Panel Mount, Flange
Termination:
Wire Leads
Size / Dimension:
1.750" Dia (44.45mm)