Mallory Sonalert Products Inc. SBS12GLCMPPC
Part No.:
SBS12GLCMPPC
Datasheet:
SBS12GLCMPPC.pdf
Description:
BUZZER MAGNETIC 44.45MM TH
Shipping
SBS12GLCMPPC Specifications
Voltage Range:
9 ~ 12V
Frequency:
2.075kHz
Sound Pressure Level (SPL):
95dB @ 9V, 10cm
Current - Supply:
40 ~ 300mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Size / Dimension:
1.750" Dia (44.45mm)