Fairview Microwave SBPF-0125-0250-05-N
Part No.:
SBPF-0125-0250-05-N
Manufacturer:
Fairview Microwave
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
SBPF-0125-0250-05-N.pdf
Description:
TUNABLE FILTER TYPE N JACK 125MH
Shipping
SBPF-0125-0250-05-N Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Fairview Microwave
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Frequency:
187.5MHz Center
Bandwidth:
125MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.3dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
9.799" L x 5.382" W (248.90mm x 136.70mm)
Height (Max):
2.752" (69.90mm)