Pulse Electronics SB698SMA12
Part No.:
SB698SMA12
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
SB698SMA12.pdf
Description:
RF ANT 829MHZ/1.94GHZ BLADE SMA
Shipping
SB698SMA12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
Stealth Blade
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular, WiFi
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
829MHz, 1.94GHz, 2.5GHz
Frequency Range:
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:
Blade
Number of Bands:
3
VSWR:
2.5
Return Loss:
Gain:
2dBi
Power - Max:
3 W
Features:
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
IP67
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
4.161" (105.70mm)