Leader Tech Inc. SB28B0642
Part No.:
SB28B0642
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
SB28B0642.pdf
Description:
FERRITE CORE 30OHM HINGED 8.10MM
Shipping
SB28B0642 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Design:
Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:
30Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.319" Dia (8.10mm)
Outer Dimension:
0.642" W x 0.343" H (16.30mm x 8.70mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
0.630" (16.00mm)