Leader Tech Inc. SB28B0550
Part No.:
SB28B0550
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
SB28B0550.pdf
Description:
FERRITE 100OHM HINGED 5.41MM
Shipping
SB28B0550 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Design:
Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:
100Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.213" Dia (5.41mm)
Outer Dimension:
0.551" W x 0.276" H (14.00mm x 7.00mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
1.102" (28.00mm)