Sarnikon SAR154ASX150MM
Part No.:
SAR154ASX150MM
Manufacturer:
Sarnikon
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
SAR154ASX150MM.pdf
Description:
EXTRUDED HEATSINK 52X150MM
Shipping
SAR154ASX150MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sarnikon
Series:
154AS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Top Mount
Package Cooled:
Attachment Method:
Thermal Tape, Adhesive
Shape:
Rectangular, Fins
Length:
5.906" (150.00mm)
Width:
2.047" (52.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.827" (21.00mm)