TE Connectivity Laird S8658WPL-30RSMM
Part No.:
S8658WPL-30RSMM
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
S8658WPL-30RSMM.pdf
Description:
RF ANT 912MHZ PANEL TNC MALE
Shipping
S8658WPL-30RSMM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
912MHz
Frequency Range:
865MHz ~ 960MHz
Antenna Type:
Panel
Number of Bands:
1
VSWR:
1.4
Return Loss:
Gain:
8.5dBic
Power - Max:
3 W
Features:
Termination:
TNC Male
Ingress Protection:
IP54
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Height (Max):
1.320" (33.53mm)