ABLIC Inc. S-816A37AMC-BAMT2U
Part No.:
S-816A37AMC-BAMT2U
Datasheet:
S-816A37AMC-BAMT2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.7V 1A SOT23-5
Shipping
S-816A37AMC-BAMT2U Specifications
Product Status:
Active
Voltage - Input:
16V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)