ABLIC Inc. S-816A35AMC-BAKT2G
Part No.:
S-816A35AMC-BAKT2G
Datasheet:
S-816A35AMC-BAKT2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 1A SOT23-5
Shipping
S-816A35AMC-BAKT2G Specifications
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input:
16V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)