ABLIC Inc. S-816A34AMC-BAJT2U
Part No.:
S-816A34AMC-BAJT2U
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Category:
Voltage Regulators - Linear Regulator Controllers
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-816A34AMC-BAJT2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.4V 1A SOT23-5
Shipping
S-816A34AMC-BAJT2U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Series:
S-816
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
External Transistor
Number of Outputs:
1
Current - Supply:
40µA
Voltage - Input:
16V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)